sobota, 23 września 2023

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny?

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny i czy można to zrobić samodzielnie? Oczywiście, że tak – jest to możliwe i nie powinno stworzyć to żadnych problemów. Zwłaszcza, jeżeli konsolidujemy kredyty i pożyczki gotówkowe i korzystamy z kredytu konsolidacyjnego gotówkowego.

jak wybrać kredyt konsolidacyjny

Pamiętaj, że każda poprawnie wykonana analiza kredytowa wymaga poświęcenie trochę czasu. Więcej lub mniej, ale zawsze musisz zapoznać się z ofertą kredytową. Masz już na swoim koncie kredyty i pożyczki gotówkowe, zatem w jakiś sposób dokonałeś wyboru. I podobnie będzie w przypadku kredytów konsolidacyjnych.

Jeżeli chcesz skontaktować się z bankiem w sprawie konsolidacji, to wypełnij wniosek (kontaktowy) o kredyt konsolidacyjny.

Nie sprawdzaj rankingów kredytów konsolidacyjnych, ponieważ to tylko zagmatwa sytuację.

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny w banku?

Na początku musisz wiedzieć jakie produkty kredytowe chcesz skonsolidować i w jakiej wysokości będzie potrzebny kredyt. Oszacuj to poprzez zsumowanie rat pozostających do spłaty. Zapoznaj się z propozycjami banków i skontaktuj się z wybranymi.

Uwaga: Są dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych - gotówkowe i hipoteczne.

Tani kredyt konsolidacyjny, czyli najlepszy

Bank oczywiście sprawdzi Twoja zdolność kredytową, wiarygodność kredytową i jeżeli wszystko będzie ok, to przedstawi ofertę. Na tym etapie możesz pytać o wszystko i zamęczać doradcę wszystkimi możliwymi pytaniami dotyczącymi konsolidacji kredytów w danym banku.

Pamiętaj, że najważniejsze parametry oferty kredytowej bank przedstawi w formularzu informacyjnym, który musi Tobie przekazać. Tam znajdziesz nie tylko podstawowe informację o kredycie, czasie kredytowania i wysokości raty, ale i wysokość poszczególnych kosztów i całkowity koszt kredytu.

Formularze informacyjne są ważne, ponieważ pozwalają na porównanie ofert kredytowych przedstawionych przez banki i wybranie tańszej opcji. Pod warunkiem jednak, że parametry kredytowe są jednakowe, co do wysokości kredytu, czasu kredytowania i rodzaju rat.

I na koniec: zawsze musisz pamiętać, że zawsze oddajesz więcej pieniędzy niż pożyczasz. Dotyczy to również kredytów konsolidacyjnych. Im niższa jest rata kredytowa, tym dłuższy musi być okres spłaty, a tym samym większy będzie koszt kredytu.

Najtańszy kredyt gotówkowy bez prowizji? Na blogu sprawdzisz również kredyty i pożyczki gotówkowe.